SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi İle Kitlelere Ulaşmak

Sosyal medya yönetimi ve tasarımı, bir marka ya da ürünün adına açılmış olan sosyal medya hesaplarının hedef kitlesine yapmış olduğu paylaşımlar ile planlı bir şekilde yürütülmesidir.

Günümüzde her bireyin en az bir sosyal medya hesabı olduğu düşünülecek olursa sosyal medya yönetimi ve tasarımının stratejik önemi olan bir pazarlama alanı olması kaçınılmaz olacaktır.

En iyi Sosyal Medya Yöneticisi Takipçi Sayısı ile Ölçülebilir mi?

Sosyal medya yönetimi nasıl yapılır? öğrenmek isteyen bireylerin çeşitli adımları izlemesi gerekmektedir. Bu adımlar sosyal medya yönetimi yapılacak markanın büyüklüğüne göre daha fazla çalışma gerektirebileceği de unutulmamalıdır.

İçerik: İçerik yönetimi gerek arama motorlarında üst sıralarda çıkarak daha fazla kişiye ulaşılmasında gerek sosyal medya hesaplarındaki takipçilerin ilgisini çekmek için özellikle üzerine düşünülmesi gereken konulardan biridir. Paylaşılan içerik özgün olursa ilgili markanın sosyal medya hesabı üzerindeki etkisi de aynı derecede etkili olacaktır.

Rakip Takibi: Markanın sosyal medya üzerinde bulunan ve aynı sektördeki rakiplerinin paylaşım başarısı izlenmelidir. Rakip hesapların başarı sağladığı paylaşımlar analiz edilmelidir.

Reklam Vermek: Sosyal medya üzerinden reklam vermek de içeriklerin hedef kitleye ulaşması konusunda önemli bir yer tutmaktadır.

Sosyal Medya da ya da Google gibi arama motorlarında ahenki bozmadan topluluk kurallarına aykırı davranmadan reklam vermek ya da Sosyal Medyayı aktif, güvenli ve başarılı bir şekilde kullanabilmeniz marka bilinirliğini arttıracaktır.

“Bu nokta da Takipçi sayımla değil ama takipçi kazandırdığım referanslı çalışmalarımla fenomenlik yolunda oyum size”