Şirketinizi Tanıtmak İçin En İyi Sosyal Medya Taktikleri

İşletmenizi sosyal medyada tanıtmıyorsanız, sosyal medya uzmanı ve danışmanlarının önerdiği kanallar ve taktiklerden bazıları Sosyal Medya, Sosyal Medya Pazarlaması, Instagram, Sosyal Medya İpuçları (anahtar kelime)

Platformları Anlayın

Her platform için siz ve takipçileriniz için neler yapabileceğini düşünün. Örneğin, Twitter”a inanılmaz derecede bağlı ve güvenilir bir grup ya da Instagram’da bilgi ve görüntüleri iletmek için sağlam ve sağlam bir yer. Instagram hikayeleri oluşturmak, yaşadıklarımı yakalamak ve gerçekte kim olduğumun insanlarıyla paylaşmak için mükemmel bir yol.

Takipçilerinizin İstediği İçeriği Oluşturun

İdeal müşterilerinizin nerede takıldığını belirleyin, bu platformda ustalaşın ve uygularken neyin işe yaradığına dair geri bildirim alın. Hayranlarınız için oluşturmak istediğiniz içeriği değil, istediğiniz içeriği oluşturun. Ne istediklerini sorun, sorularına cevap verin ve yorumlarını beğenin.

“Nasıl” veya “sırlarını” içeren etkileyici video başlıkları kullanın. Kim olduğunuzu, içeriğinizin ne olduğunu, ne yapmak istediğinizi (örneğin kanala abone olun) açıklayan bir “fragman” oluşturun. Onlara ne sıklıkta içerik göndereceğinizi söyleyin. Daha sık yayınladığınızda izleyenleriniz daha hızlı büyür. Fakat önce güven inşa etmelisiniz ki, bu zaman ve tutarlılık gerektirir. Takipçileriniz ile etkileşim sağladıktan sonra, dikkatlerini paraya çevirecek bir şey satmanız gerektiğini unutmayın.

Instagram Hikayelerine Odaklanın

Instagram şu anda sosyal medyanın altın kazı. Instagram Hikayeleri özelliği mükemmel bir durdurulamaz satış makinesine dönüştürmenin sırrıdır. Bir Instagram beslemesi, bir perakende satış mağazasındaki pencere gibidir: geçerken dikkatinizi çekmek içindir. Değerli, amaçlı, paylaşılabilir ve yüksek statülü içerik yayınladığınız yer burasıdır. Takipçilerinize değer vermek bağlantınızı güçlendirir. Paylaşılabilir içerik, takipçilerinizin paylaşım için iyi görünmesini sağlar ve yüksek durum içeriği iyi görünmenizi sağlar.

Bu organik olarak izleyenleri büyütür ve insanların Instagram Hikayelerini kontrol edebilecek kadar sana güvenmelerini sağlar. Hikayelerinize dikkat çeken ve merak uyandıran bir slaytla başlayın. Sizin bir otorite olduğunuzu kanıtlayan ve değer sunan içeriği paylaşın. Onlara ne alabileceklerini, nasıl ve neden şimdi ihtiyaç duyduklarını söyleyin.

Takipçilerinizi tanıyın ve “arkadaş bölgesi” nden kaçının. Sosyal medya, insanların sizi tanımasına yardımcı olmak için en iyi yoldur. Onlara yardım edebileceğinizi göstermek için kullanın. Örneğin, kadın kilo kaybına odaklanan kişisel bir eğitmen iseniz, kadınların istedikleri vücuda ulaşmalarına yardımcı olan içerikler oluşturun. Acıları, korkuları ve deneyimleri hakkında konuşun.

Onlarla etkileşim kurarak ve güçlü ilişkiler kurarak takipçileri satış sürecinize yönlendirmeye odaklanın. Ancak, takipçilerin içeriğinizle uğraştıkları ancak sizden satın almadıkları “arkadaş bölgesi” ne girmekten kaçının. Daha fazla değer sunarak kendinizi rakiplerinizden ayırın. Bu, ideal müşterilerinizi çekmenize ve işinizi büyütmenize yardımcı olan altın anahtarıdır. İlgili Link: Tanıtım Filmi Nasıl Hazırlanır

Perdeyi Geri Çekin

Sosyal medya, özellikle Instagram ve Twitter, bir kapı açmamızı ve izleyicilerimize dünyamızda göz gezdiren sahnelerin gerisinde kalmamızı sağladı.

Meltem Bozdemir Grafiker

Perdenin arkasındaki muhasebe departmanı olmak yerine, insanlarımızı ve kişiliğimizi dünyaya düzenli olarak yayınlamak için sosyal medyayı kullanıyoruz ve bunun başarımızın aracı olduğuna inanıyoruz. Şirketinizden önemli anlarını ve fikirlerini paylaşın. Gerçek bir içerik olduğundan emin olmak için, farklı ekiplere sosyal medyada yayınlama sorumluluğu verin ve gerçek iş halini paylaşmaktan korkmayın. İnsanlar bir şeyin ne zaman otantik veya uydurma olduğunu söyleyebilirler.

Sosyal medya, özellikle Instagram ve Twitter, bir kapı açmamızı ve izleyicilerimize dünyamızda göz gezdiren sahnelerin gerisinde kalmamızı sağladı. Perdenin arkasındaki muhasebe departmanı olmak yerine, insanlarımızı ve kişiliğimizi dünyaya düzenli olarak yayınlamak için sosyal medyayı kullanıyoruz ve bunun başarımızın aracı olduğuna inanıyoruz. Şirketinizden önemli anlarını ve fikirlerini paylaşın. Gerçek bir içerik olduğundan emin olmak için, farklı ekiplere sosyal medyada yayınlama sorumluluğu verin ve gerçek iş halini paylaşmaktan korkmayın. İnsanlar bir şeyin ne zaman otantik veya uydurma olduğunu söyleyebilirler. İlgili Link: Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Yapılır

Kim Olduğuna Karar Ver ve Buna Bağlı Kal

İlk adım, temel mesajınıza ve değer teklifinize karar vermektir. Kendin ol. Çok fazla insan, başkalarının ne düşündüğü hakkında endişeleniyor. Mesajınız insanları etkilemeli ve yankı bulmalıdır, ancak farklı değerlere sahip olanları da düşünmeli. Bir sonraki adım, platform ne olursa olsun mesajınızı sürekli olarak iletmektir. Mesajınıza bağlı kalın ve paylaşmaya devam edin. Birkaç denemeden sonra sonuçları görmediğiniz için bir şeyin işe yaramadığını söyleyemezsiniz. Emlak şirketimiz için Facebook, satıcılara ulaşmak için en iyi kanaldı ve Instagram, alıcılara ulaşmak için en iyisi olmuştur.

Yoruma Kapalı