TANITIM FİLMİ

Logo Tasarımı

Tanıtım Filmi

Tanıtım filmi, şirket ve kurumsa firmaların görsel anlamda estetik olarak kendilerini tanıtma işlemini gerçekleştirdikleri tanıtım videolarıdır. Çeşitli konferans, toplantı, seminer gibi alanlarda kendilerini akılda kalıcı bir şekilde tanıtmak isteyen kuruluşlar tanıtım filmleri kullanmaktadır. Kullanılan tanıtım filmleri ile potansiyel müşterilerin firma hakkında detaylı bir şekilde bilgisi olacaktır.

Tanıtım Filminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Storyboard Oluşturmak: Tanıtım filmini oluşturan başlangıç, gelişme, bitiş gibi aşamaları taslak halinde betimlemek için kullanılan storyboard terimi de tanıtım filmlerinin olmazsa olmazlarındandır. Planlı bir şekilde ilerlemek için oldukça faydalıdır.

Müzik Seçimi: Tanıtım filmlerinde müzik seçimi konusunda oldukça titiz davranılmalıdır. Seçilecek müzik, tanıtım filminin teması ile uyumlu olmak zorundadır.

Sunucu ve Konu Hazırlığı: Sunucu ve konu ile ilgili herhangi bir eksiklik olup olmadığı kontrol edilmelidir. Sunucunun sunacağı konu hakkında bilgi sahibi olmaması, sunulacak konunun eksik bilgi içermesi tanıtım filminin kalitesini düşürecektir.

Detayların ve Teknik bilgilerin ötesinde bir tanıtım filmini özel yapan empati ile hazırlanmış olmasıdır. Yoksa kim anlatabilir sizin işinizi sizden daha güzel.

“Çalışmalarımı önemli kılan ve fark yarattığım alan empatiden yoksun olmayan çalışmalarımdır.”

Tanıtım Filmini Kimler Yapabilir?

Tanıtım filmi birden fazla elemanın bir araya gelmesiyle oluşturulmaktadır. Tanıtım filmi çekmek isteyen kişilerin

  • Senaryo yazımı
  • Tanıtım filmi öncesi ve sonrasında düzenlemeler yapmaya yarayan kurgu programları
  • Sunum metotları
  • Işık ve ses konularına eğilmesi gerekir.