LOGO TASARIMI

Logo Tasarımı

Logo Tasarımı

Logo tasarımı, kurumsal bir firmayı diğer firmalardan ayırmaya yarayan, markasını özgün olarak görünür hale getirmesine verilen isimdir. Ürün çeşitliliğinin artması ile birlikte markaların akılda kalıcılık faktörüne daha çok önem verdiği görülmektedir. Logo tasarımı ve ben devreye burada giriyoruz.

“Markaların ürünleri için tipografik ve grafikler ile çeşitli tasarımlar hazırlayarak 21 yüzyılın unutulmazlarından birine dönüşmenizi sağlıyoruz.”

Logo Nasıl Yapılır?

Marka hakkında bilgi: Logo tasarımı yapılacak marka hakkında araştırma yapılması gerekmektedir. Markanın rekabet içinde olduğu diğer firmalar da aynı şekilde dikkate alınmalıdır.

Tasarım Çalışmaları: Logo tasarımı istenen marka için uygun olacak tasarım örnekleri, logo trendleri bulunur.

Düzenleme-Kurgu: İstenilen tarzda bir taslak çıkartılır, çeşitli eklemeler ile geliştirilir.

Sunum: Tamamlanan asıl logo tasarımının yanına alternatif tasarımlar da eklenerek ilgili firmaya sunum yapılır. Gerekli görülürse logo üzerinde değişiklikler yapılır.

Kimler Logo Tasarımcısı Olabilir?

Grafik ve web tasarım alanlarında eğitim alan veya logo tasarımı konusunda kendisini geliştiren herkes logo tasarımcısı olabilmektedir. Bunun dışında bir logo tasarımcısından genel olarak beklenen kriterler şunlardır:

  • Çeşitli grafik programlarına (Illustrator ve Photoshop vb) hakim olmak
  • Tasarımsal olarak farklı bakış açıları sunabilmek
  • Renk, şekil gibi unsurlarda detayları yakalayabilmek