İnfografik Tasarım

İnfografik tasarım, görseller ve kullanılan içerikler ile ilgili firma ya da kişinin akılda kalıcı şekilde sunum yapma olanağı veren tasarımlardır. İnfografik tasarımlar genel olarak Adobe illustrator ve Adobe photoshop programları kullanılmaktadır. Tasarım yapabilmek için öncelikli olarak programları satın almanız ve kullanmayı öğrenmeniz gerekmektedir.

“Bugün Şanslı Gününüz. Çünkü ben sizin için satın aldım, zaman ayırdım ve öğrendim. Sizin için tasarımları hazırlıyorum.”

İnfografik Tasarım Unsurları

İnfografik tasarım yapımında dikkat edilen konuların başında doğru ve güncel istatistik veri kullanımı, görsel öğelerin anlatılmak istenen konuyu açık bir şekilde ifade edebilmesi gibi detaylara oldukça önem verilmektedir. İnfografik tasarım yapılacak olan firmanın hizmet ettiği sektör, pazarlamak istediği ürünlerin özellikleri gibi pek çok unsur, tasarımın temellerini belirlemektedir.

İnfografik Tasarımların Avantajları

  • Akılda kalıcı tasarımları ile ön plana çıkarlar
  • Karmaşık ve uzun bir konuyu kısa ve net bir şekilde açıklamak için ideal bir yöntemdir.
  • Göz zevkine de hitap ettiği için herkesin beğenisini kazanabilir.
  • Sayısal istatistik verileri göze hoş geldiği gibi herkes tarafından anlaşılabilecek şekilde sunabilme imkanı bulunmaktadır.

Kimler İnfografik Tasarım Yapabilir?

Kimler infografik tasarım yapabilir ? sorusuna cevap olarak grafik tasarım bölümlerinden mezun kişilerle, infografik tasarım alanında kendini geliştiren herkesin infografik tasarımlar yapabileceği söylenebilir.

Yoruma Kapalı