Cenap Şehabeddin
Söyleyeceğiniz sözü yazmak, sizi düşünmeye ve düşüncelerinizi tasfiyeye sevk eder.

BLOG & HABER
hakkımda

12

Ara

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web Tasarımı Nasıl Yapılmalıdır

Web Tasarımı Nasıl Yapılır?

Web tasarımı için 3 farklı yol bulunuyor. Bunlar; içerik sistemini kullanarak web tasarımı yapma, site kurucusu kullanma, sıfırdan web sitesi kodlamak. Bu üç yöntemi kullanarak web sitesi kurabilirsiniz. Wordpress, drupal, Joomla kullanarak içerik sistemli web tasarım oluşturabilirsiniz. Bu kaynakların üçü de ücretsizdir. Bu yöntemlerden en çok Wordpress kullanılır. Çünkü Wordpress her şeye uyum sağlar ve sürekli olarak web tasarımınızı geliştirmenizi sağlar. Bu kaynakların üçü de kullanışlıdır ve sürekli olarak kendini geliştirir. Her biri topluluğa açıktır ve ücretsiz temalara sahiptir.

Site Kurucusu Kullanarak Web Sitesi Oluşturma

Web sitesi konusunda uzmanlaşmış web site kurucuları da web site kurmak için bir alternatiftir. Eğer web site kurulumu hakkında bilginiz yoksa ve bununla uğraşmaya vaktiniz yoksa belli bir ücret karşılığında web site kurucuları ile anlaşıp kendi sitenizi kurdurabilirsiniz. Web site kurucuları size istediğiniz özelliklere ve tasarımlara sahip web sitesi kuracak ve siz işi çözene kadar size yardımcı olacaklardır. İnternetten web site kurucularını araştırarak istediğinizi seçebilirsiniz. Onlar size fiyatlar hakkında ve web site tasarımı hakkında gerekli bilgiyi verecektir.

Sıfırdan Web Sitesi Kodlama

Eğer kodlamaya dair az bir bilginiz de olsa sıfırdan kod yazarak web sitesi kurabilirsiniz. Bunun için bilgisayarınıza gerekli programları indirerek istediğiniz web sitesinin kodlarını yazmanız gerekir. Fakat baştan kod yazıp web sitesi oluşturmak için az çok bilgisayar tecrübeniz olmalıdır. Gerekli kodları yazabiliyor olmanız gerekir. Her ne kadar kendi sitenizi kuramasanız da bu yönteme göz atmanızı tavsiye ederiz. En azından kendinizi geliştirerek web sitenizi düzenleyebilirsiniz. Böylece yeni temalar ekleyebilir, kategori ekleyebilir ya da çeşitli özellikler getirebilirsiniz.

Web Sitesi Kurulumu Çok Basit

Web Sitesi kurulumu çok basit bir işlemdir. Fakat web sitesini kurabilmek için bazı şeyleri bilmeniz gerekir. Eğer kendinize güveniniz yoksa web site kurucuları ile iletişime geçerek bir an önce web sitesini yaptırabilirsiniz. Web siteniz kendini geliştirdikçe çeşitli temalar ekleyebilir ve rengini, stilini değiştirerek farklılık yaratabilirsiniz. İnternetten web tasarımı hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Web sitesi konusunda uzmanlaşmış web site kurucuları da web site kurmak için bir alternatiftir. Eğer web site kurulumu hakkında bilginiz yoksa ve bununla uğraşmaya vaktiniz yoksa belli bir ücret karşılığında web site kurucuları ile anlaşıp kendi sitenizi kurdurabilirsiniz.