WEB SAYFA TASARIMI

Web Tasarımı

Web Tasarımı

Web tasarımı, belli kurallar içerisinde oluşturulan tasarımların yazılım ile entegre bir şekilde kullanılmasına imkan veren işlemdir. Marka ya da kuruluşların resmi şekilde kendilerini tanıtabilmeleri adına web tasarımıyla siteler oluşturabilmektedirler.

Web Tasarımında Dikkate İhtiyaç Duyulan Alanlar

Renk: Web tasarımı yaparken kullanılacak olan renklerin sitenin konusu ve imajı ile olan bağlantısına göre seçilmelidir.

Grafikler: Logo, görseller, grafiksel tasarımlarla web tasarımını zenginleştirilebilir. Grafikler, web tasarımı yapılacak sitenin imajına göre değişkenlik gösterir.


Kullanıcı dostu olması:
Site içerisinde dolaşan ziyaretçinin istediği bilgiye hızlı ve rahat bir şekilde ulaşması önemli bir konudur. Tasarlanan sitenin kullanıcı dostu olursa kişilerin site içindeki gezinme süresinde artış olacaktır.

İçerik: Çeşitli görsel ve metinler kullanılarak site içeriği zenginleştirilebilir. Site içerisinde bilgi veren içerikler daha fazla kişinin web sitesini ziyaret etmesini sağlayacaktır.


Uyumluluk:
Gerek mobil cihazlar, gerek farklı tarayıcılar için uyumlu bir web sitesi tasarımı yapılmalıdır. Güncel teknoloji ile uyum sağlamayan bir web tasarımı, ziyaretçi kaybına neden olacaktır.

Web Tasarımını Kimler Yapar?

Her şeyden ve herkesten önce yukarıdaki tüm çalışmaları yeterli bilgi birikime sahip kişiler yapabilir.

“Çalışmalarımı kalıplardan çıkartan ve özel kılan yaptığım işten keyif alarak yapmamdır. Kendi kendinin patronu olanlar ve işine aşık olanlar beni çok iyi anlayacaklar.”